Prisiminiau savo straipsnelį apie granules (pellets) ir suradęs labai nustebau, jog jau prabėgo 4 metai. Jie prabėgo nejučiom, tačiau ne veltui. Visą tą laiką aš jas gaminau bei platinau, žvejojom, varžybavom, naudojom žuvų auginime, testavom, tobulinom, žodžiu, daugybė tonų granulių buvo suvartotos pagal paskirtį bei “sukrovė” man nepakartojamą patirtį granulių kūrime.
Tad norėčiau pasidalinti dalimi tos patirties su Jumis. Per tą laiką mano gamyba pakilo į aukščiausią lygmenį, tai yra gamyba ekstrudavimo būdu. Supažindinsiu su mūsų gaminamomis granulėmis. Aukščiausią bei brangiausią vietą užima HNV (High Nutrition Value) bei HD (Hgh Digestibility) granulės. Jos smarkiai skiriasi nuo granulių, kurios yra naudojamos karpių ar kitų žuvų šėrimui ūkiuose. Didžioji dauguma gamintojų yra orientuoti į žuvų auginimui skirtas granules, kurios pasižymi šiomis savybėmis: būti pilnaverčiu žuvų maistu, garantuoti reikiamą žuvų prieaugį ir visa tai turi tilpti į labai konkurencingą kainą. Kitaip tariant jos turi “nešti” maksimalų pelną gamintojui bei žuvų augintojui. Kaip matot aš nepaminėjau nė vieno tikslo, kuris būtų privalumas sportinės karpių žūklės siekiančiam. Ir kuo mūsų, kaip žvejų, tikslai aukštesni, tuo labiau išryškėja skirtumas tarp naudojimo ūkiams skirtų granulių ir tarkim mano gaminamų rekreacinei veiklai.
Taigi HNV bei HD Pellets yra labai aukštos maistinės vertės bei labai gero įsisavinamumo, kur kas aukštesnių duomenų negu reikėtų karpių šėrimui granulės. Tačiau mums reikia ypatingų rezultatų, mes norime pagauti ypatingus egzempliorius per tam tikrą laiką ir tikrai nesvarstom taktikos: kai išalks – valgys ir šitas. Dažniausiai būna atvirkščiai: iš daugybės pašarų dugne norime jog žuvys kuo dažniau ir kuo ilgiau maitintųsi mūsų pašarais žūklavietėje. Dėl aukštos vertės ingredientų bei atraktokių, pažangaus gamybos proceso naudojimo šių granulių gamyboje, jos maksimaliai pritaikytos mūsų keliamiems tikslams tiek trofėjinių žuvų žūklėje, tiek sportinių varžybų metu.