11873643_861403333956180_1576206234644471282_n

Trumpai, kelių dalyvavusių komandų įžvalgos (Fortas, Renmar, Dynamite baits – Žūklys, Gariūnai verslo parkas) bei kiek ilgesnis komandos BH baits aprašymas apie varžybas.

FORTA

Išvados/pastebėjimai dėl varžybų (tai kas buvo matoma ir bendraujant su kitais žvejais)

1. Abiejuose etapuose skyrėsi karpių elgsena ežero kraštiniuose sektoriuose ir viduryje (šuolių gausa, reakcija į spombinimą, pačių karpių gaus ir dydis)

2. Kitoks sektorių išplanavimas ir naujų atsiradimas antrame etape, kitaip įtakojo žuvies išsidėstymą ir migravimą (pvz karpiai laikėsi arti krašto, nebuvo tradicinio atsitraukimo į vidurį)

3.Sutapo karpių kibimo fazės (ypač antrame etape). Žuvies aktyvumas buvo priklausomas nuo saulės – nusileidus ir dar nepatekėjus saulei žuvis nebuvo aktyvi (išskyrus 01-05val. Nakties pariodą).

4.Bendros tendencijos. Pradiniai sektoriai būna perspektyvūs pirmas paras, vėliau kibimų sumažėja. Abiejuose etapuose aktyvūs ir perspektyvūs sektoriai nuo 28/9 iki 14/24 sektorių (plačioji ežero dalis), taip pat išskirtinis neužspaustas 7 sektorius. Antrame etape neaktyvi zona – 14;24;23;17.

RENMAR-1

Mano pastebejimai:

1.Manau, kad karpių elgsenos ir reakcijos į mūsų stengimasį kaltinti nereiketų, žinant, kokie buvo orai prieš varžybas, o ir jų metu tik tik bepradėja normalizuotis. Gal tik keistoka, kad aktyvumas niekaip negalėjo perkopti nuo 12-to link 17-to sektorių ir nuo 26-to į dešinę. Tik paskutinę parą ėmė sklisti.

2.Naujas formatas labai patiko, dinamiška, nenuspejama.

3.Kaip organizatoriui,-išlindo šiokių tokių problemėlių. Neįvertinau, kad vistik atsiras komandų, kurios pasiduoda be kovos. Kitiems metams teks tobulinti varžybu reglamentą.

4.Jau artimiausioms varžyboms atsirado butinybė griežtinti laikymasį žuklės akvatorijos, įvedant papildomus reikalavimus bei labiau tausoti mus supantį miską.

Dynamit Bait – Žuklys

1 Etapas.

Manau vėluojantis pavasaris padarė savo, karpiai ruošėsi nerštui ir buriavosi. Pagrindinė masė žuvies buvo susitelkus pirmame sektoriuje. Po starto dalis pajudėjo link ežero plačiosios dalies, ten ir liko ,manau, iki varžybų pabaigos, migruodama tarp centriniu sektorių. Ir tai normalu, nes ten plačiausia ir žuvis jaučiasi saugiausiai. Taip pat zigo draudimas, (dėl man nežinomų priežasčių) įgalino kai kurioms komandoms, antroje paroje susivynioti pergalę ir ją smagiai švęsti. Zigo draudimas manau mėginimas sustingti laike ir tai ženkliai mažina pagautos žuvies kiekius ir varžybų sportiškumą. Kraštuose žuvis pasirodydavo retai ir tai tik paviršiuje.

 

2 Etapas

Karpiai jau pasklidę po ežerą. Sektorių praretinimas davė rezultatų. Naujų sektorių padarymas gerai, tik gal reikėjo ta daryti kiek anksčiau o ne prieš pat varžybas. Manau visi žino, kaip karpiai reaguoja i kranto linijos pasikeitimą, kad jie priprastų, turi prabėgti nemažai laiko. Kaip visada daugiausiai žuvies buvo ežero centre ir manau čia nieko nepadarysi.

Varžybos, labai įdomios ir nenuspėjamos. Manau reiktų dar kartą apmastyti „zig rig“ sistemos draudimo panaikinimą, tai neleistų niekam atsipalaiduoti ir įneštų sportiškumo dvasią. Taip pat bigFish nominacija turėtų būti teikiama, kaip bebūtų už didžiausia pagauta žuvį.

Gariūnai Verslo parkas

 

1. Labai patiko tai, kad sektoriai buvo labiau išdėstyti per visą ežerą, nes gavosi didesni tarpai tarp sektorių ir savotiškai mažiau presingo.

2. Pastebėjimas tas, kad žuvis kiekvieną dieną pradeda plisti iš vidurio ežero, todel kraštiniai ir siauresnėje dalyje sektoriai nėra toki perspektyvūs.

3. Pasikeitęs varžybų formatas tapo labiau intriguojantis, ir prie viso to labai smagu, kad padaugėjo apdovanojimų.

4. Ateityje manau reikėtų svarstyti varžybų praiilginimą iki 5 parų, nes gale varžybų žuvis pradeda jausti mažiau presingo ir pasklinda labiau po visą ežerą

BH Team

I etapas

 

Ilgio ežere vykstančiose karpių žūklės varžybose dalyvaujam nuo 2010 metų, turiu pasakyti, kad varžybos šiame telkinyje man pačios įdomiausios, ežere apstu didelių karpių, pagauti žuvį nėra paprasta, be to šis telkinys pritraukia daug didelį meistriškumą turinčių sportininkų, taigi varžybos čia visada būna įtemptos ir su įvairiausiais netikėtumais.

Kalbant apie šių metų Ilgis Carp Cup pirmiausia dėmėsį patraukė labai įdomus varžybų formatas, smagu, kad varžybos vyksta dviem etapais, asmeniškai man žūklė Ilgio ežere antroje vasaros pusėje patinka labiausiai.

Per pirmąjį Ilgis Carp Cup etapą burtų keliu traukiant sektoriaus numerį buvo like 7,13 ir 20 sektoriai, tokiu pat eiliškumu buvo ir labiausiai  norimi ištraukti setoriai, tačiau  mūsų komandai atiteko tryliktasis, sekant varžybų rezultatus Ilgio ežere jau seniai pastebėjau, kad nėra geriausiu ar prizinių sektorių, kuriuos ištraukes jautiesi paraktiškai prizinikas, beveik visuose  yra laimėtos prizinės vietos. Taigi burtų traukimu buvome patenkinti, sektoriuje kurį ištraukėme iki šiol žvejoti nebuvo tekę, kaip parodė markiruotė dugnas nuobodokas, palengva gilėjantis vidurio link, be jokių staigių gylio perkritimų su dideliu storo dumblo sluoksniu, aštrus gylio perkritimas praktiškai po kojomis, žūklė iš po kojų šiame ežere manes jau seniai nebežavi, be to pastebėjau tendenciją, kad daugelis komandų renkasi taktiką gaudyti iš dumblo tolimesniais atstumais, taip elgėsi ir mūsų artimiausi kaimynai, kaip veliau parodė laikas ne be reikalo.

Vandens paviršiuje matėme nemažai žuvų kurias būtų galima gaudyti masalą pateikiant paviršiniuose vandens sluoksniuose, tačiau varžybų taisyklės tai daryti griežtai draudė, pavadėlio ilgį ribojant iki 60 centimetrų ir draudžiant zig ir run rig sitemas, manau šie draudimai atima didelę dalį sportiškumo varžybose, na bet taisyklės yra taisyklės ir privalu jų laikytis, dugniniuose taškuose kuriuos pasirinkome atsižvelgiant į dugno struktūrą bei kaimyninių komandų veiksmus pirmas dvi paras žuvies aktyvumą stebėdavome tik apie valandą laiko, antrą parą per žuvies aktyvumo laiką pavyko gauti kibimą ir jį realizuoti. Likusį iki varžybų pabaigos laiką žuvies sektoriuje matėsi dažniau,gaudimo zonoje buvo rausimų ir šuolių vandens paviršiuje to pasekoje sekė dar keletas kibimų, deja jie baigesi karpių naudai. Apskritai  šios varžybos buvo sunkios daugeliui komandų, nemažai jų teisėjams nepateikė pasverti įskaitinių žuvų.

Po varžybų pirmo turo kyla nemažai minčių apie taktiką ir strategiją sekančiam turui, jei pasiteisins būtinai parašysiu publikaciją.

Tryliktasis sektorius atnešė mums SECTION WINNER titulą,AČIŲ mūsų komandos remėjams BH Baits, sekcijos remėjams „Paliūtis“ už puikias dovanas, klubui „Karpis“ už puikiai surengtas varžybas, sveikiname varžybų nugalėtojus bei prizininkus.

 

II etapas

Rašyti apie laimėtas varžybas lengva, tačiau mums antrojo Ilgis carp cup etapo metu Ilgio ežeras parodė savo tikrajį veidą ir tik Andriaus paprašytas noriu papasakoti kaip mums sekėsi.

Į antrąjį etapą susirinko aštuoniolika komandų iš buvusiu dvidešimtketurių ir  viena nauja, tai mūsų komandai buvo paranku, mat po pirmojo etapo turėjome nemažai baudos taškų ir turnyrinėje lentelėje aukštesnę vietą užimančių komandų nedalyvavimas antrame etape didino mūsų galimybes užimti aukštesnę vietą galutinėje įskaitoje.  Prieš pat antrąjį etapą nusprendėme padaryti treniruotę, pasirinkome 26 sektorių jame dar nebuvau žvejojes, žūklė likus kelioms dienoms iki varžybų pradžios pasirinkome todėl, kad pašarine programa buvome užtikrinti, neketinome nieko keisti,  tikėjausi išmeginti keletą naujų sistemėlių gaudant dumble, jų tarpe ir chod rig.

Kaip parodė dugno markiruotė ,dumblo kurio aš tikėjausi iš žvejų pasakojimų, kurie čia žvejojo, ne tiek jau daug, meškerėm  pasirinkome tolimesnius taškus, gaudymo nuo parandės praktiškai atsisakėme, tačiau dienai kai žuvies aktyvumas nedidelis  vieną  meškerę laikydavome užmestą ant pirmo žymesnio dugno perkritimo tikėdamiesi amūro kibimo. Žūklę pradėjome penktadienio vėlų vakarą, o ryte jau žadino kibimas, taigi per dvi paras pagavome keturias žuvis nuo 5 iki 15 kilogramų svorio, žinoma tai nebuvo įspudingas rezultatas, tačiau po ilgai trukusios ežere nekibos džiugino ir tai. Dumbe gaudėme naudodami svarelius iki 1,5 oz ir ilgus iki 60cm pavadėlius klasikine sistemėle, chod rigas ir kitos sistemėlės kibimų nedavė.

Taigi po keleto dienų atvyke į varžybas buvome visai neblogai nusiteike,burtai  sektorių pasidalinimui mums buvo nepalankūs, sektoriaus ejome traukti penkiolikti iš devyniolikos komandų, gavome sektorių NR.24.

Šiame sektoriuje buvau dar 2012 metais taigi viskas kaip ir žinoma, tuomet su komandos draugu sugavome porą žuvų per kelias pirmasias varžybų valandas, įsibėgėti neleido anksti pavasari  kardinaliai pasikeites oras, tačiau keturias žuvis teisėjams pasverti pateikėme. Šiame  sektoriuje seniau vykusių  varžybų metu žvejai jau buvo pasieke gerų rezultatų, tai nuteikė optimistiškai.

Varžybose stengiames  atmesti visas išankstines nuostatas ir dirbame sektoriuje taip, tarsi jis būtų pats geriausias visame ežere, visada stengiames pasiekti maksimalų rezultatą, taip buvo ir šį kartą.

Kaimynų 25 sektoriuje neturėjome, jis buvo išimtas, tai buvo palanku mums,  nes žuvis galėjo laisviau judėti, nebuvo papildomų valų, neturėjome kaimynų spaudimo iš kairės pusės, todėl nutarėme kraštinę meškerę užmesti ant artimiausio dugno perkritimo, sekanti tašką pasirinkome tolimesnį iš dumblo, kitoms dviem meškeres parinkome taškus tuoj už staigesnio dugno perkritimo, pirmomis valandomis gausiai nejaukinome laukėme čia esančių žuvų kibimo, kol jos dar nepajautė žvejų antplūdžio  ežere, tačiau meškerės tylėjo, o žuvies buvimo ženklų sektoriuje nesimatė, pradėjome jaukinimą,  taip iki vakaro kas keletą valandų permesdami ir po keletą raketų pajaukindami praleidome pirmąją varžybų dieną.

Antrosios dienos metu periodiškai permetinėdami meškeres ir pajaukindami gaudymo taškus stebėjome sektorių laukdami bent menkiausių žuvies buvimo ženklų, tačiau jų nebuvo, aplink gaudančios artimiausios komandos taip pat neturėjo kuo pasigirti, gaudymo taškus palikome tuos pačius, laukėme atplaukiant žuvų.

Trečią žūklės dieną apie vidurdienį pastebėjime keletą rausimų tolimesnės meškerės gaudymo zonoje, nedelsiant patolinome antrą meškerę ir jaukais paaktyvinome besimaitinančias  žuvis, staiga atsirado iki tol nematytos,karpiams nebūdingos, burbulų juostos kylančios iš dugno, greitai ilgėjančios, ne tik išilgai, bet ir skersai ežero-šamai dar pagalvojau ir porininko meškerės ritė jau zvimbė …

Traukiant žuvį į paviršių iškildavo burbulų juostos, mat žuvis su snukiu remdavosi į dugną, pamačius žuvį spėjimai pasitvirtino- apie dešimties kilogramų šamas sutrukdė meškerioti karpius, atkabintas graibšte nuo kabliuko išdidžiai nuplaukė toliau maitintis mūsų jaukais… Kitą dieną pagavome dar vieną tik per pus mažesnį. Paskutine varžybų parą ežere pradėjo judėti žuvis iki tol buvusi labiau apie ežero centrą, buvo šuolių ir parausimų mūsų gaudymo zonoje, tačiau meškerės tylėjo, masalų kombinacijos ir pateikimo būdai kurie gelbėjo ankstesnėse varžybose, šį kartą tylėjo, karpių pagauti mums nepavyko, tokia pati situacija ir kaimynams kitam karante, bei komandai kairėje, nors ir ieškom priežasčių kodėl nepagavome karpių, kolkas  tikslaus atsakymo neturiu, varžybų metu ežere nuolat krito vanduo, tris paras nematėme beveik jokių žuvies buvimo sektoriuje ženklų, šiemet per tris karpių žūklės varžybas (ICC pirmą turą,ICC antrą turą, Club cup), žvejai 24 sektoriuje nepagavo įskaitinių žuvų, todėl sunku šiuo metu įvardinti nesekmės priežastis. Pačių varžybų atmosfera puiki, laikas tikrai neprailgo būnant ežero ir bendramičių apsuptyje, Ilgio ežere vykstančios varžybos visada labai aukšto lygio, kasmet norisi čia grįžti, ačiū varžybų organizatoriams už puikų renginį, sveikinu varžybų nugalėtojus ir prizininkus.