imageŠių metų „Ilgis Carp Cup 2016“ varžybų I-asis etapas vyko gegužės 25-29 dienomis. Iš viso varžybose dalyvavo 13 komandų. Atsižvelgiant į dalyvaujančių komandų skaičių, šių metų naujiena – sektorių suskirstymas. Idėja paremta tuo, kad šalia esančio sektoriaus nereikia „užgęsinti“, bet kiekvienam sektoriui turi būti suteikta kuo daugiau žvejybinės laisvės praplečiant ir pakeičiant sektoriaus ribas. Taip pat, kai kurie sektoriai buvo panaikinti, pavyzdžiui, 12-as sektorius. Daugelis žvejų šiais pakeitimais liko patenkinti. Bendras per varžybas pagautų karpių svoris – 612.075 kg. (56 žuvys).

Komandai „FORTA“ sektoriaus traukimo burtai lėmė kraštinį 4-ąjį sektorių. Mūsų komandą laikome darbščia ir drausminga, todėl per didelių preferencijų kažkuriam iš sektorių neskyrėme. Žinojome, kad bet kokiu atveju įdėsime daug jėgų ir stengsimės turėti kuo geresnes pozicijas prieš II-ąjį etapą, nes ir kitos čia dalyvaujančios komandos yra pabrėžtinai orientuotos į rezultatą ir linkusios laimėti.

Vertinant varžybų eigą, reikia išskirti dvi mūsų sektoriaus žuvies aktyvumo fazes. Pirmoji buvo varžybų pradžioje, kai sektoriaus ribose iš tiesų matėsi nemažai žuvies ir buvo didelis aktyvumas, kuris truko kelias valandas. Pasinaudoję šiomis palankiomis aplinkybėmis pagavome 4 karpius (mažiausias – 6.35 kg.; didžiausias – 15.675 kg.). Antrasis stiprus žuvies suaktyvėjimas įvyko priešpaskutinę varžybų dieną po stipresnių oro permainų (pasikeitus vėjo krypčiai/greičiui ir prieš prasidedant lietui). Šis aktyvumas truko valandą laiko ir tuo metu mums pavyko pagauti penkis rimtų svorių (15.7; 15;8; 14.7; 14.5; 11.5 kg.) karpius. Šis proveržis prie esančio varžybų rezultato mums pridėjo +70 kg ir leido prisivyti pirmoje vietoje įsitvirtinusią „BH team“ komandą (7 sektorius).image

Visu kitu varžybu metu pagavome 4 didesnius karpius, kuriuos pergudravome „medžiodami“, kai nebuvo išskirtinio aktyvumo. Taip pat, reikia pabrėžti, kad sektoriuje beveik nuolat (naktį taip pat) kibo praeitų metų leidimo karpiukai, dauguma iki 3 kg (įskaitiniai varžybų karpiai – nuo 3 kg.). Per visą varžybų laiką pagavome virš 60 vnt. šių karpiukų! Iš visų jų – 6 buvo įskaitiniai.

Varžybų intriga baigėsi tik pačioje pabaigoje, nes nebuvo aiškūs tiek pirmos vietos nugalėtojai, tiek trečios vietos prizininkai, dėl kurios kovėsi mažiausiai trys komandos. Varžybų pabaigoje su +17 kg persvara mums pavyko atimti pirmąją vietą iš stipriai kovojančios „BH team“ komandos. Trečiąją vietą iškovojo priešais mus žvejojusi I&R komanda, kuriems taip pat pavyko pasinaudoti tuo pačiu metu sektoriuje pasirodžiusia ir suaktyvėjusia žuvimi. Kitos vietos turnyrinėje lentelėje daugiausia pasiskirstė plačiojoje ežero dalyje. Šioje ežero dalyje (27 sektorius, komanda „Renmar-1“) buvo pagautas ir didžiausias iki šiol Ilgio ežero varžybų „Big Fish’as“ – 21,35 kg. karpis. Per varžybas taip pat buvo pagautas ir pirmasis šiemet amūras Ilgio ežere – 12.25 kg. (13 sektorius, komanda – „Verslo parkas Gariūnai“). Tuo tarpu mažesnė žuvies koncentracija šį kartą buvo siaurojoje ežero dalyje. Tai atitinkamai atsispindi ir galutinėje 1-ojo etapo varžybų lentelėje. image

Apibendrinant, Ilgio ežeras yra su savais žuvies judėjimo/aktyvumo dėsningumais, neretai kaprizingas, todėl iš anksto nuspėti dominuojančius sektorius (ypač pavasarį dėl oro sąlygų) labai sunku. Šį kartą dominavo ežero pradžioje esantys sektoriai, nors kelias dienas prieš tai žuvies koncentracija buvo siaurojoje ežero dalyje. Todėl galutiniai „Ilgis Carp Cup 2016“ nugalėtojai paaiškės tik po 2-ojo etapo! Ačiū visiems dalyvavusiems ir organizatoriams! Iki susitikimo II-ajame etape rugpjūčio 24-28 dienomis!

Komanda „FORTA“

image image image