img_5448Ilgis Club Cup 2016 nugalėtojai apie varžybas:

 

 

 

 

 

 

– Sveiks, a nuori dalyvaut varžybose? – žemaitiška, jei tiksliau kelmietiška, tarme klausimą į telefono ragelį išberia Aurimas.
– Kokiose?
– Ilgis Club Cup.
– Taigi ten keturių žmonių reikia.
– Nu tai aš su Saulium, o tu Laimi pasikviesk.
– Ok, greit apsispręsim.

Paskambinu Laimiui. Laimis sutinka. Reiškia dalyvaujam. Kurį laiką paliekam laiką tiksėt sava vaga. Ne varžybos galvoj – pilna darbų…
Likus dviem savaitėms iki varžybų pradeda sapnuotis boilių kvapai, spalvos… Nesu prisirišęs prie jokio gamintojo, nieko nereklamuoju, nieko neatstovauju. Galiu rinktis iš bet ko. Tai dar labiau apsunkina padėtį. Ilgyje aš pratęs šerti ir gaudyti „Renmar“ produkcija. Bet galvoju, kad daugelis komandų rinksis būtent šį (tikrai puikų) gamintoją. Todėl pasitarę su Laimiu, pasirenkam „Dynamite baits“ boilius. 10 kilogramų žuvinių, 10 kilogramų vaisinių – gal pavyks karpius nustebint? Visi boiliai 15mm diametro.
Kas toliau? Kukurūzai, kanapės, kviečiai, tigriniai riešutai. Grūdų viso turėjom 65-70 kilogramų ir 25 skirtingų diametrų pelečių. Šėriminės programos su kita mūsų komanda – Aurimu ir Saulium nederinom, taip buvom susitarę.
Para iki varžybų. Didelis dėkui, mielam draugui Jurgiui. Savaitę prieš varžybas jis puikiai pažvejojo Ilgyje ir davė sėkmę atnešusių popsų. Apie juos vėliau… Dėkui, kol nepamiršau ir Giedriui, ir Adziukui. Žodžiu, daiktai į automobilį sukrauti, belieka sulaukti ryto…
Rytas. Lauke nerealus rūkas. Visas kelias iki Ilgio ežero pro didžiulę miglą. Dar sunkiau vairuoti, kai galvoje pilna minčių – kokį sektorių gausim, ar teisingai pasirinkom boilius, ar pavyks bent atsidaryt… Didžiausia baimė nuvilti Aurimą ir Saulių. Nei aš, nei Laimis karpių žvejyboje, tuo labiau tokiose rimtose varžybose nesam pasiekę praktiškai nieko. Mūsų komandos tikslas – nelikt paskutiniams.
Burtai mums su Laimiu lemia šeštą sektorių. Nieko apie jį nežinau. Pasirodo, jis naujas. Kažkaip po burtų į sektorių žiūriu su optimizmu. Nors stovyklavimui jis nėra nei gražus, nei didelis, tačiau gaudymui atrodo perspektyvus. Praėjus valandai ar dviem nuo starto matom, kaip dešinės pusės kaimynai Augustas su Andrium iš „Renmar“ komandos traukia žuvį. Tačiau dar labiau pribloškia kaimynų gaudymo atstumas… Ketvirtas sektorius, neturėjo metimo apribojimo, taigi mesti galėjo kiek nori. Ties kiek metrų buvo klipsas, Augustai? J Didžiulė pagarba šiai komandai – nuolat dirbo ir garbingai kovojo nuo starto iki finišo. Buvo gera stebėti. image
Pirma žuvis užkimba pirmo svėrimo metu, teisėjui Juozui einant per sektorius. Atsidarėm! Tik žuvies dydis ne itin nudžiugina – 3,075kg. Karpiukas užkibo iš tolimojo mūsų taško. Nuo pirmos dienos laikėm du šėrimo taškus – vienas ant maksimalaus metimo ribos – 78 metrai nuo kranto, kitas arčiau – jei gerai pamenu 54 metrai. Kadangi sektorius negaudytas, jame gausu dumblo. Artimasis taškas šiek tiek švaresnis, todėl nusprendėme jame bandyti laimę. Bet laukėm labai ilgai… Nudžiugina pirmo svėrimo rezultatai – Aurimas su Saulium turi dvi žuvis. Šaunuoliai!
Naktis rami, diena rami ir tik vakare, spodinant, užkimba antras karpis. Vėl iš tolimojo taško. Žuvis didesnė – beveik dešimt kilogramų. Tačiau nuo kaimynų atsiliekam. Aurimas su Saulium iškrapšto dar vieną žuvį – gražų, ilgą Ilgio šešetuką ir savo pusėj įsitaiso ketvirtoje vietoje.
Nors vakare atidirbam kaip reikalas – naktį nei pypt. Pas mūsiškius irgi tylu. Liūdna. Kadangi saulė stipriai kepina, nusprendžiu eit išsimaudyt į dešiniau nuo sektoriaus esantį pliažiuką. Nustebina Ilgiui nebūdingas dugnas – nėr gylio! Ir visur smėlis. Kyla įtarimas, kad smėlio liežuvėlis gali tęstis ir iki mūsų sektoriaus. Abu kartu su Laimiu imamės markiravimo. Kruopščiai ištyrus dešinę sektoriaus pusę, pasirodo, kad smėlį pasiekiame sektoriaus ribose. Tik patį kamputį, kelis metrus… Iškart tą vietą pajaukiname boiliais ir Laimis užmeta vieną meškerę. Nepraėjus nei keliom valandoms pyyyyypppppp! Laimis ištraukia labai gražų, žvynuotą 10,7kg karpį.
Naktis tradiciškai rami.

imagePer dieną pagaunam tik vieną nedidelį karpiuką. Pagaliau atsidaro 54 metrų taškas. Pas Saulių su Aurimu antra para tylu. Praėjus pusvalandžiui nuo pasikalbėjimo su mūsiškiais gaunam iš jų džiugią žinią – žuvis maiše. Su Laimiu paskaičiuojam rezultatų lentelę – gerai susiklosčius aplinkybėms, galėtume būti treti. Neilgai pavakaroję paskutinį vakarą einam gult. Iš nakties jau nieko nesitikim. Taip šiose varžybose tapo įprasta. Tačiau penktą valandą nakties išvažiuoja tolimasis taškas. Po pusvalandžio išpypia smėliukas. Dvi žuvys maišuose. Keturias iš šešių žuvų pagavome ant Jurgio rekomenduotos kombinacijos. Keturias paskutines.
Ryte atėjęs Juozas pradeda svėrimą. Mažasis Dominykas (kuriam tik aštuoni metai ir yra pagavęs kaip pats sako „tik 8,5kg karpį“) įvertina – žuvys geros. Bendroj sumoj du karpiai – 15 kilogramų. To užtenka, kad savo pusėje pakiltume į trečią vietą. Mintyse suskamba žodžiai, lūpos pačios nusišypso: „mes per vieną naktį dideli užaugom…“.imageimage
Paskutinės varžybų valandos kupinos įtampos. Permetinėjam, matom rausimus, bet nevažiuoja. Pradedu skaityt anekdotus, kad laikas greičiau prabėgtų… vieną dar pamenu: „kokia nemėgstamiausia kalinių daina? Ilgiausių metų, ilgiausių…“
Po finišo sirenos, nedrąsiai vienas kitą su Laimiu pasveikinam su antra vieta. Bet galvojam, kad galim būt ir ketvirti… taisyklės įdomios, intriga, tuo pačiu ir nežinomybė išlieka net po sirenos. Tačiau dar prieš apdovanojimų ceremoniją sužinom, kad užėmėm pirmą vietą. Ką galiu pasakyt – nesitikėjom. Gerklę gniaužia kažkoks mielas gniužulas, rinktis daiktų niekaip nesinori… o palapinė pati nesusipakuos…
Varžybų maratono finale gauname taures ir nuostabius čempionų žiedus. Pergalė dar labiau saldi, nes jos nesitikėjom. Jausmas geras. Varžybų uždarymas ne visiem maloni procedūra. Labai gaila „Ilgis Fan Club“ komandos. Nuoširdžiai už jus sirgau. Vyrai devintame sektoriuje gaudė puikias žuvis, tačiau karpių žūklė, kaip ir kitas sportas – stipriai priklausoma nuo sėkmės. Vien profesionalumo ir didelio darbo nepakanka.
Ačiū visiems už kovą! Tikrai grįšim.

Domininkas Ramonas
Klubas „Gintarinis karpis“

img_5411img_5413img_5433img_5425img_5444