• Varžybos prasidės 2017.04.15 ir visus jų rezultatus galėsite sekti šiame straipsnyje. Šį kartą su mumis bus visiems gerai žinomas Marius Jonys, kuris stengsis operatyviai pateikti informaciją iš visų sektorių, žinomą operatyvumą gali kažkiek riboti interneto galimybės.

 

Komandų sąrašas:

Gelmių Valdovai Lietuva
Paliūtis Lietuva
Verslo Parkas Gariūnai Lietuva
Memel Carp Lietuva
Big Fish Lietuva
Carp Hunters Lietuva
ABS Rusija
Renmar Baits Russia Rusija
Region 39 Rusija
Vitold Smigel Team Lenkija
Lucky Fisher Ukraina
Renmar-2 Lietuva (2016m laimėtojas)
Renmar-1 Lietuva
M&K&N Lietuva
Pro Carpius Lietuva
Žaibas Lietuva

Absoliut Ukraina

 

Išgėrę po puodelį kavos ir aišku po 20 ml vietinės vynuogių trauktinės, patraukėme į turgelį. Gražu žiūrėti kaip šimtai garbaus amžiaus senjorų, sėdėdami neskubant gurkšnoja kvapnią kavą ir šmaikštaudami diskutuoja apie…, tai aišku apie rytoj prasidėsiančias varžybas ????
Mane žavėjo miestelio gyvenimas, kai tuo tarpu Renas su Manviu žavėjosi vietinių merginų dziundzėmis ???? Brangioji, aš tikrai ne toks! Aš esu priverstas į visą tai, žiūrėti per objektyvą ????
Atvykome prie ežero. Sekantis reportažas nuo kranto.

 

Būnant namuose, girdėdavau įvairių nuomonių apie šį ežerą. Neva čia skurdi gamta ir viskas ką galima čia veikti, tai tik žvejoti. Nežinau koks aklas turėtų būti žmogus, kad kalbėtų tokius vėjus! Šimtamečių ąžuolų girios, saulės atokaitoje besišildantys vežliai, tūkstančiai žydinčių pievų gėlių ir daugybę spalvų užburiancių savo magija. Čia taip pat gražu, kaip ir Lietuvoje.
Pakrantės, sektoriai sutvarkyti ir tik visiškas zanūda gali ieškoti šiknoj smegenų. Karpiai maivosi vandens paviršiuje tarsi didžiakrūtės blondinės, viliodami vyrus lėtam šokiui. Mūsų burys didėja, nuotaikos pavydėtinai pakilios ir viena ko trūksta, tai tik šeštadienio ryto.

Masalai
Suprantamas dalykas, kad varžybose naudojami masalai, laikomi paslaptyje po devyniais užraktais. Kiekviena komanda turi savo, tik jiems vieniems žinomus masalus ir skirtingas jų kombinacijas kurios ženkliai padidina galimybes atsistoti ant nugalėtojų pakylos. Kai kurios kombinacijos, padeda dar kai kam atsistoti ir tas kažkas šiek tiek arčiau vyriško kūno, nei nugalėtojų pakyla.
Aš šį kartą nevaržybauju, todėl sėdint prie pietų stalo Renas su Manvydu drąsiai dalinasi su manimi savo patirtimi.
Žvejyba labai įvairi ir ji gali būti seksuali. Vyrai, nuleiskite žvilgsnius šiek tiek žemiau, nes taip ir liksite nesužinoję vieno iš naudojamų masalų.

Komandos jau susirinko. Laukiame burtų traukimo pradžios. Nuotaikos pakilios, visi iki vieno nusiteikimą penkių parų kovoms.

1. ŽAIBAS-I&R
2. GARIŪNAI VERSLO PARKAS
3. REGION 39
4. RENMAR 2
5. MEMEL CARP
6. BIG CARP LT
7. CARP HUNTER
8. MKN
9. VITALD SMIGEL TEAM
10. RENMAR 1
11. LUCKY FISHER
12. ABS
13. ABSOLUT
14. PALIŪTIS
15. GELMIŲ VALDOVAI
16. RENMAR RUSSIA
17. PROCARPERS
Kol komandos ruošiasi, bėgu pasidairyti po sektorius.

Iki starto perlėkiau pro sektorius, pažiūrėjau kuo vyrai kvėpuoja ir kokios nuotaikos tvyro. Kas juokauja, kažkas susikaupęs analizuoja savo žūklės zoną, kiti gi ruošia jaukus ir t.t. Ant medžių šakų virvių nepastebėjau, niekas kartis apimtas nevilties nesiruošia.
Nepeik dienos be vakaro. Žuvys ne robotai, jų kelių ir elgsenos neužprogramuosi.

 

Gariūnų verslo parkas.
Vytukas ir Valodia, visur, visada ir visose varžybose, gražiai, tvarkingai ir patriotiškai. Sektinas pavyzdys. Daugybę metų draugai ir neišskiriami kovotojai.
Pagarba.

Mano žiniomis pirmą varžybų karpį pirmieji praėjus 15 minučių pagavo RENMAR 2 komanda. Nedidukas, apie 5 kilogramų, bet šalia vaikų visada būna juos prižiūrinčios mamos. Net neabejoju, kad jaunimas ras raktą į mamkos širdį.
Prasidėjo lietus.

Kol laukiu pirmo svėrimo protokolo, jūs galite pasigrožėti dviemis didžiausiomis žuvimis. Komanda „Gelmių valdovai“ ir jų kol kas pirma žuvis 32.840 kg. „Renmar 2“ jaunimo trofėjus svėrė virš 21 kilogramo.

Vakarinio svėrimo rezultatai ir komandų išsidėstymas.

Antras svėrimas
Naktelė buvo ne pyragai. Kaip iš kibiro pliaupė lietus. Tik paryčiais nurimo. Šiuo metu saulė sklaido virš ežero pakibusį rūką, o vyrai iš peties mojuoja jaukus į ežero tolius. Žuvis suaktyvėjo ir rodosi daugiau mažiau visose zonose. Kibimų turėjo daugiau komandų ir ne po vieną, tačiau dėl skirtingų priežasčių ne visas žuvis pavyko pateikti rytiniam svėrimui.
Ramiai dagersiu puodelį kavos, kojas į rankas ir vėl keliaudamas aplink ežerą skaičiuosiu kilometrus.
Su Kristaus prisikėlimo švente jus visus.

Memel carp team
Kiekviena komanda turi tik jiems būdingus bruožus. Su šiais „artistais“ pažįstami ne vieną dieną. Nežinau kodėl jie taip pasivadino, nes jiems labiau tiktų pavadinimas „A nam fsio pabarabanu“ ???? Kimba, ar nekimba, šviečia saulė, ar ošia lietus, jiems viskas ir visur gerai. Žvejoja, pokštauja ir vargo nemato

Žūklės romantika
Pliaupiant lietui su kruša, RENMAR 2 komandą iš miegų pažadino dupletas. Sušlapę, sušalę ir permirkę iki kaulų smegenų. Tačiau, laimingi iki ausų galiukų ir kaip visada nusiteikę pozityviai.
Neužilgo prasidės sverimas, po kurio įkelsiu foto reportažą ir rezultatus.

Atrodo su teisėjais kalbuosi jų gimta kalba ir viskas turėtų būti visiems aišku. Sutarėme svėrimą pradėti kartu. Gaila, bet nepavyko padaryti nuotraukų iš 6 sektoriaus. Tačiau, turiu video kurį pavyko nufilmuoti.
BIG CARP TEAM ir jų 24.160 kg gražuolis. Antra žuvis 23.240kg verta ne ką mažesnio dėmesio.
Vienas žodis ŠAUNUOLIAI !

Komandų išsidėstymas po vakarinio svėrimo.
Komanda „Gelmių valdovai“ apie pusę valandos kovojo su šio ežero valdovu. Tačiau, pastarasis pasinaudojęs kliuviniais atitrūko ir atsisakė pailsėti ant mato. Vyrai nenusimena ir darbuojasi toliau. Visų nuotaikos optimistinės. Vėl pliaupia beprotiškas lietus, bet gal būt jis geriau nei sniego pusnys.
Imu lietsargį ir einu pas vyrus, reikia nunešti ir sausų rūbų ir avalynę. Tik va kam jie ją naudos nelabai suprantu, nes mano batų dydis 49-tas o pagal varžybų taisykles, naudoti valtis jaukinimui griežtai draudžiama.
Iki

Foto reportažas iš bazės kurioje randasi teisėjų būstinė ir visas valdymo centras. Čia vyksta varžybų atidarymų ir uzdarymų ceremonijos. Vyriausias visų čia vykstančių renginių teisėjas Zdravko Kaurin-Cuni, tarp žvejų vadinamas Cuniu, labai draugiškas ir rūpestingas žmogus. Įsitikinau, kad jo žodis yra galutinis ir neginčijamas. Visi šios bazės darbuotojai, jį labai gerbia. Bendrauja draugiškai, bet juntama pagarba jam ir šio žmogaus autoritetas abejonių nekelia. Vienoje nuotraukų galite matyti šių metų visų varžybų grafiką. Atkreipkite dėmesį į varžybų trukmę. Nors šią vietą lanko masės žvejų, tačiau visa ežero pakrantė sutvarkyta. Aplinkui sustatyti bio tualetai, todėl prispyrus reikalui nereikia „rudžio“ slėpti krūmuose po lapais.
Šiuo metu šilta, šviečia saulė, bet vakare ir vėl eisime praustis lietuje.
Kulniuosiu pas vyrus, gal pavyks užfiksuoti kažką gražaus, o gal kažkas suskels kokį anekdotą.

Rytinio svėrimo rezultatai ir trumpa foto apžvalga.

Geeeeras! Pavyko!????????
GELMIŲ VALDOVAI po pusvalandžio dvikovos ant mato paguldė apie 20kg žvynių. Belieka sulaukti svėrimo ir padaryti nuotraukas.
Einu toliau ieškoti laimės.

Komanda „Gelmių valdovai“
Jazuliau tu mano, gražu žiūrėti kaip jie dirba! Turi jiems suteiktą galimybę ir ją labai profesionaliai išnaudoja. Pasvėrėme keturias žuvis ir visos viena už kitą gražesnės! Aidas valandą grūmėsi su viena žuvimi, kai tuo tarpu nepasibaigus šiai dvikovai, teko pasijungti ir jo bičiuliui. Su amūru (pirmas varžybose) pastarasis susitvarkė lengvai. Nenuostabu, nes pamačius jo rankas supranti, kad medžio kulbes jis skaldo ne kirviu o savo plieniniais kulokais! Jei kada teks su juo sveikintis, darykite tai atsargiai, nes iš jūsų plaštakos liks tik šlapia vieta.
Taigi, karpiai 18.940 kg, 21.440 kg, 24.100 kg ir sidabrinis 16.560 kg amūras.
Po šio posto sekantys du video iš dvikovos ant kranto.

T

Komanda BIG CARP LT pagavo ritmą. Jie pagavo ritmą, o mano kamera pagavo juos bekovojant su auksažvyniu. Tai buvo jau ketvirtas karpis, jiems kaip ir jaunimui iš 4 sektoriaus trūksta dar vieno ir svėrimas be eilės garantuotas.
Mačiau, kad kitame krante komanda ABC (12 sektorius Russia) ištraukė kažką labai gražaus. Jūs skaitinėkite o aš einu pasižiūrėti kas kuo kvėpuoja.

PROCARPERS TEAM
Mums jie gerai žinomi ir verti pagarbos. Vyrai stengiasi iš paskutiniųjų, tačiau kaip juokauja jie patys, toks jausmas kad jiems kimba tas pats mažylis.
Klausykite, gal kažkas iš jūsų žino kokį burtą, po kurio juos pradžiugintų „mamka“? ???? Merginos, jūs mokate užburti vyrus, jūs tikrai galite jiems paburti ????

Vakarinio svėrimo protokolas ir komandų išsidėstymas.
1. GELMIŲ VALDOVAI
2. BIG CARP LT
3. RENMAR 2
4. BIG FISH 32.840 kg GELMIŲ VALDOVAI

ABS TEAM RUSSIA
Šis ežeras turi savo „vilkus“, šią komandą aš vadinu šio ežero „lapinais“. Kas tie „vilkai“ ir kodėl ABS TEAM, yra „lapinai“?
Apie tai, rytoj. Jūs pasigrožėkite saulėlydžiu 12 sektoriuje, o aš kulniuoju pas vyrus. Bazė didelė, šilta ir jauki, bet man trūksta erdvės jausmo, kurį suteikia vakarėjančio ežero garsai.
Iki ????

Komanda PALIŪTIS
Pagaliau vyrai dasibeldė iki pirmojo širdies. Jie žino kovos iki galo skonį ir tikrai nesudės ginklų iki pat finišo.
Mano sveikinimai jiems, o jūs palaikykite juos savo aplodismentais ???????????????????? kitaip sakant, būkime jiems draugais tada kai jiems, yra sunku ir mūsų palaikymo reikia labiausiai.

Paskutinės karštos naujienos nuo kranto!
ŽAIBAS-I&R TEAM pasvėrė virš 27 kg gražuolį ????
Aišku, aš juos pasveikinau, bet ir daviau velnių???? Suprantu, kad suvalkiečiai taupūs žmonės, bet šioje vietoje taupyti nereikia! Pagavai žuvį, skambini man. Gaila pinigų? Ne bėda, aš padengsiu išlaidas!
Irmi, Šarai, Robi, jabytute!!!????????????
Už tokius „prakolus“ iš jūsų vyrai rytoj pietūs!????????????????

Rezultatai po rytinio svėrimo. Skirtumas tarp pirmaujančių komandų labai slidus. Žinant tokį faktą, kai komanda buvusi turnyrinės lentelės apačioje, per paskutinę parą sugavo 600 kilogramų karpių ir trimis kilogramais aplenkę lyderius, tapo varžybų nugalėtojais, tai čia niekas neaišku. Nekabinkime niekam medalių, paprasčiausiai palaikykime vyrus palinkėjimais „nei žvyno…!“
Einu pasivaikščioti lietuje, labai romantiška ????

Apie kiekvieną iš komandų galima kažką pasakyti. Apie vienus mažiau, apie kitus daugiau. Paprasčiausiai vienų patirtis šiame telkinį didesnė, kitų mažesnė.
Komanda ABS RUSSIA. Aš juos vadinu kitaip, komanda „LAPINAI“. Kodėl? Na, remdamasis jų žūklės stiliumi. Jų patirtis labai didelė ir žiūrint į juos iš šono, tu supranti, kad jie pergudrautų net pačią lapę. Jie pastebi viską kas vyksta ežere ir net menkiausias judesys nelieka nepastebėtas. Prie visos savo patirties, jie dar ir atviri, nuoširdūs. Čia juos gerbia be išimties visi, tiek naujokai, tiek šio ežero senbuviai.
Čia Šumbare jie jau žvejoja 10 metų. Dalyvavo 19 turnyrų. Tris kartus tapo nugalėtojais, po kartą laimėjo antrą ir trečią vietas, du kartus tapo nominacijos BIG FISH laimėtojais. Du kartus per varžybas, jie pagavo po 906 kg žuvies ir abu šiuos kartus tą svorį sudarė 57 žuvys. Gražūs sutapimai. Didžiausia jų sugauta žuvis 30.080 kg karpis. Negana to, moteris, taip pat yra vieno rekordų savininkė. Ji pati, be niekieno pagalbos, yra suviliojusi ir ištraukusi 27.500 kg karpį. Fantastika!
Tai gi, protokole jie ABS, o man jie yra ir visada bus komanda „LAPINAI“.
Su visa pagarba jiems.

Vakarinis protokolas.
Komanda PROCARPERS šiandien neblogai startavo ir pasvėrė 6 žuvis. Dar ryte jie buvo šeštoje vietoje, o po vakarinio svėrimo pakilo į trečią vietą.
Viskas aišku, kad niekas neaišku ir dar daug kas keisis. Nuo rytojaus ryto, nesvarbu koks oras bus, žinau, kad ore tvyros prakaito kvapas ir bus karšta. Baisiai karšta.